Jakie korzyści wynikają z posiadania owijarki do palet?

Każdy, kto pakuje ręcznie kilkanaście palet dziennie powinien pomyśleć o zakupie maszyny do owijania produktów na palecie.
Ze względu na coraz wyższe koszty pracowników, automatyzacja prostych czynności w procesie pakowania jest jak najbardziej wskazana.

Oprócz obniżki wynikającej z wyeliminowania zbędnej pracy ludzkiej, używając owijarki zaoszczędzimy znacznie na foli, jak i solidniej zapakujemy towar do wysyłki.

Stosując owijarki do palet z automatyczną sekcją rozciągu możemy znacznie obniżyć koszty zapakowania towarów na palecie. Maszyna w specjalnie przystosowanej sekcji, rozciąga folię nawet do 300%.
Dzięki temu możemy zużyć o połowę mniej folii w stosunku do pakowania ręcznego oraz stabilniej zapakować paletę.

Owijarka to najlepsze rozwiązanie dla wymagających klientów, którzy szukają w procesie pakowania produktów sprawdzonego i ekonomicznego rozwiązania.

Przy pakowaniu kilkunastu palet dziennie wymagana jest odpowiednia liczba pracowników do owijania folią ładunków. W przypadku owijarki potrzebujemy jednego operatora.
Wykorzystując takie rozwiązanie możemy zafoliować nawet 30 palet na godzinę.
Pakując ręcznie nie osiągniemy powtarzalności w owijaniu palet, a dodatkowo przy ciężkich ładunkach trudno jest stabilnie zabezpieczyć towar.
Dół palety stanowi duży problem do foliowania ze względu na sylwetkę, jaką musimy obrać, aby tak nisko związać paletę.

Pakowanie za pomocą owijarki do palet daje nam gwarancję powtarzalności i jakości zapakowanych palet, co wpływa znacznie na bezpieczeństwo podczas transportu.

Maszyny do owijania produktów na palecie są już nieodłącznym elementem w procesie pakowania.

Dla osób ceniących oszczędność i wysoką jakość jest to obowiązkowe wyposażenie każdego magazynu.

lukasz-gontarczyk

Potrzebujesz więcej informacji?

Napisz do mnie lub zadzwoń- chętnie odpowiem na wszelkie pytania.

Łukasz Gontarczyk – Specialista ds. sprzedaży
lukasz@optipack.com.pl;

+(48) 602-409-566

Wróć do bloga